titulná fotka k blogu na www.spokojnejsiazena.sk

V predchádzajúcom blogu som sa snažila veľmi zjednodušene vysvetliť teóriu Shirzada Chamine o vnútorných sabotéroch, ktorých máme v sebe všetci a značne nám komplikujú život. Ak ste o tejto teórií nepočuli, odporúčam si najskôr prečítať tento blog.

Ešte predtým ako vám ponúknem návod na prácu so sabotérmi vám priblížim jedno veľmi dôležité pozorovanie Shirzada. Počas svojej koučovacej praxe sa stretával s veľmi úpešnými ľuďmi, ktorých majetok sa pohyboval v miliónoch. Ich úspechy boli oslavované a množstvo ľudí ich považovalo za vzory. Koučoval veľa ľudí z radu generálnych riaditeľov z 500 najúspešnejších firiem v Amerike.

Blahobyt, ale aj tak pocity menejcennosti

Aj napriek tomu, že títo ľudia boli „vzorom“ aj oni sa vyjadrili nasledovne:

Mám v sebe pocit frustrácie z toho, že nie som dosť dobrý vo svojej práci (napriek enormným výsledkom).

Nosím v sebe strach, že nezvládnem svoju pozíciu (napriek dlhoročnému rastu, ktorý dosahoval).

Bojím sa, že prídem o svoju rodinu, pretože som príliš zaťažený na majetok.

Necítim sa byť dosť múdry (aj napriek titulom z popredných svetových škôl).

Shirzad na týchto ľuďoch vysvetľuje, aký je rozdiel medzi dosiahnutím úspechu, keď nás ženú naši sabotéri a dosiahnutím úspechu, keď počúvame svojho mudrca. Úspech, ktorý dosiahli ľudia spomínaní vyššie bol jednoznačne vedený vnútornými sabotérmi. Pretože aj napriek neuveriteľným výsledkom, zažívali pocity mennejcennosti, frustrácie, strachu, sklamania.. všetky pocity, ktoré v nás generuje mozog prežitia.

Títo ľudia boli hnaní sabotérom, ktorý im hovoril, že ešte treba, ešte je to málo, ešte on a on je lepší, tak ešte jeho treba predbehnúť. Ešte treba viac pracovať, študovať, snažiť sa… Počúvali sabotéra, ktorého sa nikdy nedá nasýtiť.

Ak vám ide hlavou, že veď majú aspoň bohatstvo, dovolenky, príležitosti a podobne, a že môžu ďakovať svojmu pravdepodobne najsilnejšiemu sabotérovy – hyperúspešný za to, čo dnes majú, tak vo vás prehovoril práve sabotér.

Sabotéri majú schopnosť ospravedlňovať si svoje správanie, povedia vám:

Keby som ťa nepodstrkoval, zlenivel by si. 

Keby som ťa nepotrestal za tvoje chyby, nikdy by si sa z nich nepoučil. 

Keby som v tebe nevyvolával negatívne pocity zo zlých výsledkov, neurobil by si nič preto, aby si sa zlepšil.

Blahobyt vychádzajúci z našej podstaty

Cieľom je naučiť sa fungovať v našom mozgu pozitívnej inteligencie, tam dokážeme načúvať nášmu srdcu, našim skutočným túžbam. Tomu, čo skutočne chceme robiť, kým chceme byť, ako sa máme rozhodnúť, aby sme boli úprimne šťastní, či spokojní. Aby sme pociťovali zmysluplnosť našich činnosti.

Načúvaním svojmu mudrcovi môžeme dosiahnúť rovnaké úspechy ako ľudia spomínaní vyššie. Pritom mať pevne nastavené svoje vlastné hranice, mať vlastnú sebahodnotu postavenú na tom, kto skutočne som, nie na vonkajšom hodnotení. Cítiť vlastnú hodnotu, preto, že vôbec som, nie preto, kým som sa stal. Načúvaním svojich mudrcov môžeme dosiahnúť svoje sny ešte rýchlejšie ako cez naháňanie sa za uspokojením nášho ega, ktoré nikdy nebude mať dosť.

Mudrc nám poskytuje obrovskú schopnosť kreativity ušiť z hov.. bič, on nám dovoľuje pustiť sa do vecí, o ktorých by sa nám ani nesnívalo. On nám umožňuje spolupracovať, úprimne sa tešíť z výsledkov a pri ich tvorení napĺňať nie len seba, ale aj okolie, v ktorom pôsobíme. Byť prínosom pre seba, ale aj pre svet. Byť tým, kto skutočne sme. Byť v srdci.

Viac o tom ako aktivovať svojho mudrca a pracovať so svojim sabotérmi sa dočítate v nasledovnom blogu Ako pracovať so svojimi vnútornými sabotérmi

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *