Vitajte!

Dostali ste sa na stránky môjho projektu Spokojnejšia žena, ktorý vznikol ako moja silná, no potlačená túžba vrátiť sa späť k tomu, čo milujem. K písaniu a objavovaniu silných ľudských príbehov, ktoré dokážu inšpirovať a zmeniť svet k lepšiemu. Takýto projekt som už raz mala, no uverila som tomu, že na to nemám, že nie som dosť dobrá, dosť múdra a tak som ho nechala umrieť v online svete.

Našťastie sa nikdy nevzdávam a podarilo sa mi vďaka úpenlivej práci na svojich „tieňoch“ pochopiť, prečo som svoj dávny projekt odložila. Podarilo sa mi vrátiť späť do srdca a tam nájsť neutíchajúcu túžbu objavovať krásu života cez spoznávanie inšpiratívnych osudov žien a šíriť osvetu o rôznych filozofiách, technikách, nástrojoch, ktoré nám dokážu pomôcť vyliečiť naše zranenia, či dosiahnúť svoje túžby.

Preto tu nájdete rozhovory so zaujímavými ženami z „bežného“ života. Žiadna dokonalosť, žiadne návody na líčenie, žiadne drahé kabelky, žiadne celebrité know-how tu nenájdete. Nájdete tu však autentickosť, ľudskosť a nekonečnú múdrosť prebudených žien.

Tieto rozhovory dopľňam o moje blogové články. Väčšina tém je zameraná na osobný rozvoj, duševné zdravie a okamihy, ktoré pohli mojim životom. Som presvedčená, že potrebujeme osvetu v oblasti duševného zdravia. Potrebujeme získať nástroje, techniky, vedomosti na to, aby sme dokázali pochopiť prečo konáme tak ako konáme. Aby z nás po ďaľšie generácie neboli automatické stroje, ktoré len opakujú a nechávajú sa ovládať egom. A tak nerozumejú ani sebe, ani svetu.

Toto je môj spôsob ako pomáham, aby svet bol lepším miestom.

Ak niečo dokáže zlepšiť náš svet, tak je to krása. Krása ukrytá v nás.

Prečo Spokojnejšia žena?

Cieľom nie je vymyslieť, priniesť, či vytvoriť niečo, čo nám dokáže okamžite pomôcť a tak sa stať zo dňa na deň trvale šťastným, či trvale spokojným. Myslím si, že to nie je ani možné. Cieľom je urobiť aspoň malý krok, aspoň malú zmenu a tak sa dnes stať spokojnejším ako sme boli včera. Postupne, pomaly, krok po kroku.

Máte v okolí ženu, ktorá je výnimočná a inšpiratívna? Neváhajte mi o nej napísať. Ak sú vám moje myšlienky sympatické, môžete ma sledovať aj na Facebooku alebo Instagrame. Tu sa vždy dozviete, keď pridám nový článok, či rozhovor.

O mne

Volám sa Zuzana. Som vydatá, aktuálne na rodičovskej dovolenke so synom Jakubom. Pracovala som v IT ako manažér a som certifikovaný kouč osobného rozvoja. Určitý čas som vykonávala prax kouča popri práci v IT. Dnes sa už tejto činnosti nevenujem.

Celý život ma fascinuje osobný rozvoj a ľudská myseľ, to ako funguje, ako nás ovplyvňuje a kde v tejto našej dobe ovládanej mysľou a egom je miesto pre srdce. Sama som prešla rôznymi rozvojovými programami, ktoré ma naučili veľa a verím, že ešte veľa naučia. Je toho tak veľa, čo v sebe dokážeme objaviť. Je to síce niekedy strastiplná cesta, na ktorej sa musíme postaviť svojej bolesti, ale za ňu je vždy vytúžená odmena v podobe oslobodenia sa.

Ďakujem