Čierna pláž na azorskom ostrove.

Nasledovné slová som napísala po jednej veľmi silnej kundalíny meditácií, ktorú som vykonávala 21 dní ako súčasť kurzu Mohendžodáro. Ak chcete vedieť viac o tomto kurze, odporúčam rozhovor s lektorkou tanty Baškou Sihelskou, ktorý nájdete tu:

Možno ubehne veľa času, možno ubehne až priveľa času a možno ubehne všetok čas tvojho života, kým si uvedomíš, že byť ženou je požehnanie a poslanie.

Možno budeš mať tú odvahu a vrhneš sa naproti svojim tieňom. Vzpriamená sa postavíš a vyzveš svoje tieň, aby prišiel k tebe. Tvoj tieň, ktorým si ty. Časť teba, ktorú tak dokonale, rafinovane odmietaš a preto nedokážeš byť skutočne šťastná tu a teraz. Vo svojom tele, so svojou krásou, nadaním, ale aj nedostatkami. Preto je na pozadí stále niečo, čo ťa nahlobáva. Tak stojíš a prizveš ho k sebe a opýtaš sa, čo potrebuje, čo môžeš pre neho urobiť… začneš viesť rozhovor, ktorý v tebe vedie tvoje srdce. 

Potom sa začnú diať veci, vystúpi bolesť. Bolesť, ktorá pohltí všetky tvoje kosti. Nechaj ju sebou prejsť, je dôležitá, oslobodí tvoje telo a tvoju myseľ.

A tak stojíš v bolesti, pretože si uvedomíš, že si si veľmi, veľmi dlhé roky ubližovala. Pretože si neprijala časť seba, jednu z tvojich osobností, pretože ti niekto vtĺkol do hlavy, že tá časť nie je dosť dobrá, je zlá, škaredá, nie je hodná…

Možno príde hnev, ľútosť, ešte väčšia bolesť … postupne však nastane uvoľnenie a cesta k prijatiu. Prijatiu každého aspektu seba, ktorý si odmietala. Už len pošli lásku, objím to malé dievča, ktoré oproti tebe stojí, to dievča, ktorým si ty a užívaj si nekonečnú lásku, ktorá na pozadí všetkého pramení. 

Prečo by si toto robila?

Prečo by si sa púšťala naproti bolesti a svojim zraneniam? Pretože inej cesty niet. Jediná cesta, ktorá vedie k naplneniu tvojho poslania, naplneniu tvojich snov, ale najmä k pocíteniu radosti z vlastného bytia. Jediná cesta je cesta cez seba, cez svoje tiene, zranenia.. jediná cesta je cestou cez seba, cesta prijatia všetkého, čím si.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *